O nas

Jestem tatą Franka i Vincenta.  Mój starszy syn urodził się jako wcześniak, jest alergikiem o bardzo wrażliwej skórze. Od urodzenia zmagał się z niezwykle trudnymi do wyleczenia podrażnieniami pieluszkowymi. Ulgę przyniosła mu dopiero stworzona przez moją mamę farmaceutę – babcię chłopców, maść, której bazą był olej lniany.

Produkt stał się niezastąpiony nie tylko w pielęgnacji Franka, ale również jego młodszego brata Vincenta oraz innych dzieci w naszym najbliższym otoczeniu. Okazało się również, że skutecznie pomaga przy wszelkich podrażnieniach – wspomaga wymagającą skórę z AZS i sprawdza się jako ochrona skóry na mrozie.

Stworzenie tego emolientu okazało się impulsem do założenia firmy. Nasza maść ochronna została udoskonalona w profesjonalnym laboratorium chemicznym, a jej receptura wzbogacona o dodatkowe składniki kojące i pielęgnacyjne, zbadana i zarejestrowana jako wyrób medyczny. Nie jest to więc zwykły krem ochronny, lecz znacznie bardziej zaawansowany produkt.

Według naszej wiedzy obecnie jest to jedyny produkt na rynku, posiadający tak duże stężenie nierafinowanego oleju lnianego, który w procesie produkcyjnym nie zostaje poddany działaniu wysokiej temperatury, a co za tym idzie, w pełni zachowuje swoje dobroczynne składniki. Olej lniany od lat uważany jest za składnik o dobroczynnym działaniu na cały organizm. Używa się go do pielęgnacji i leczenia różnorodnych problemów skórnych. Wykorzystanie tej wiedzy pozwoliło nam na stworzenie wyjątkowej maści emolientowej na bazie nierafinowanegp oleju lnianego.

Tak powstała marka Little Frank, której filozofia oparta jest  na dostarczaniu skutecznych, w miarę możliwośi naturalnych kosmetyków i wyrobów medycznych, bazujących na starannie wyselekcjonowanych składnikach w wysokich stężeniach oraz działaniu potwierdzonym badaniami.